Kukurūzų futbolo istorija

Kukurūzų futbolo istorija

Visiškai akivaizdu, kad kukurūzų futbolas yra labiausiai populiarėjantis lauko žaidimas Lietuvoje. Nesvarbu, ar rengiate šeimos ar įmonės darbuotojų susitikimą, kukurūzų futbolas neabejotinai taps traukos centru. Tačiau daugumai kukurūzų futbolo entuziastų žaidimo istorija vis dar tam tikra paslaptis.

Kaip atsirado Cornhole pavadinimas?

Legenda byloja, jog XIV a. stalius, vardu Matthias Kuepermann, sukūrė šį žaidimą stebėdamas, kaip vaikai mėto akmenis į netoliese esančią kurmio duobę. Kalbama, kad M. Kuepermannas taip rūpinosi vaikų saugumu, kad pasinaudojo savo staliaus įgūdžiais ir sukūrė saugesnį žaidimą, kurį jie galėtų žaisti.

Taigi, kur yra "kukurūzai"? Na, Kuepermannas pamanė, jog kukurūzų maišelius mėtyti daug saugiau nei akmenis. Visa kita, kaip sakoma, yra istorija.

Kur yra populiarus kukurūzų futbolas?

Kukurūzų futbolas išpopuliarėjo JAV vidurio vakarų valstijose, kuriose daugiausia yra dirbamos žemės, nes ten daugiau kukurūzų. Tačiau maždaug prieš 15 metų žaidimas tapo populiarus paplūdimiuose, stovyklavietėse ar draugų vakarėliuose.

Jungtinėse Valstijose esančiuose baruose dabar reguliariai rengiami kukurūzų futbolo turnyrai. Šis mėgstamas žaidimas taip pat plačiai naudojamas vestuvėse ir šeimos šventėse. Rengiamos kukurūzų futbolo pamokos.

Džiaugiamės, jog Lietuvoje sparčiai populiarėja šis žaidimas.